Кошик
547 відгуків
Надійний продавець Prom.ua

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення і повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380680930823
+380680930823
+380633076191
УкраїнаКиїв
Интернет-магазин "Туристика"
Залишити відгукНаявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Термоси

1 2 3
1 2 3

Термос - видатний винахід людини.

Шотландський фізик і хімік Джеймс Девар дав життя першому термосу ще в 1882 році в Оксфорді. Він придумав пристрій у вигляді посудини-колби, у якого були подвійні стінки, всередині між стінками був вакуум, повітря було повністю відкачано. Девар, працюючи над своїм створенням, не думав, як зберегти температуру гарячого напою, його метою був посудину, в якому можна було б в умовах низьких температур зберігати рідкі гази. Але що б там, не було, в результаті принцип вакуумної термоізоляції блискуче використовується при виробництві термоса.

Незважаючи на свій винахід, і згодом практичне використання його в побутових цілях, вчений не зміг отримати прибуток від впровадження вакуумної колби. Джеймс Девар не зміг виграти в суді проти компанії «Термос». Девара визнали винахідником, але він не отримав права заборонити використання вигаданої ним колби компанією «Термос», тому, що та мала патент на виробництво термоса.

Сучасний термос, від колишніх практично не відрізняється, якщо розглядати принцип його роботи. Колба в сучасному термосі може бути як скляною, так і металевої. Колби зі скла покривають дзеркальною поверхнею. Відмінними рисами сучасного термоса можна назвати тільки дизайн.

RUS

Термос - выдающееся изобретение человека.

Шотландский физик и химик Джеймс Девар дал жизнь первому термосу еще в 1882 году в Оксфорде. Он придумал устройство в виде сосуда-колбы, у которого были двойные стенки, внутри между стенками был вакуум, воздух был полностью откачан. Девар, работая над своим созданием, не думал, как сохранить температуру горячему напитку, его целью был сосуд, в котором можно было бы в условиях низких температур хранить жидкие газы. Но что бы там, ни было, в итоге принцип вакуумной термоизоляции блестяще используется при производстве термоса.

 Несмотря на своё изобретение, и впоследствии практическое использование его в бытовых целях, учёный не смог получить прибыль от внедрения вакуумного сосуда. Джеймс Девар не смог выиграть в суде против компании «Термос». Девара признали изобретателем, но он не получил права запретить использование придуманной им колбы компанией «Термос», потому, что та имела патент на производство термоса.

Современный термос, от прежних практически не отличается, если рассматривать принцип его работы. Колба в современном термосе может быть как стеклянной, так и металлической. Колбы из стекла покрывают зеркальной поверхностью. Отличительными чертами современного термоса можно назвать только дизайн.